Przeczytane: recenzja książki #to o nas – Piotr C.

„Jesteśmy pokoleniem NIC. Nie mamy nic do powiedzenia poza obrazem.”

W czasach, gdy seks dostajesz szybciej niż hamburgera w fast foodzie. Gdy sukienki są krótsze niż wyrzuty sumienia. Gdzie nie ma niczego na stałe. Gdzie nikt nie mówi: kocham cię na zawsze.

On ma 30 lat
Życie mija mu na piciu piwa i graniu na konsoli. Pragnie kobiety, ale zamiast niej ma prawą rękę i darmowe serwisy porno. Do tego pracę, której nie lubi i uczucie, że zawiódł wszystkich.

Ona ma 30 lat
Jest samodzielna i piękna. Odnosi sukcesy zawodowe, ale według jej matki poniosła życiową klęskę, bo nie ma męża i dziecka. Nie chce już tłumaczyć, dlaczego jest sama.

Brzmi znajomo? Piotr C. w swojej książce przedstawia historie współczesnych trzydziestolatków dla których liczy się jedynie wygląd, kasa, dobra zabawa, zdobywanie likeów na Instagramie i seks. Na pozór są szczęśliwi, ale tak naprawdę bardzo samotni. Tęsknią za prawdziwym związkiem, ale nie potrafią zbudować trwałej relacji.

On – inteligentny, wykształcony ale nieśmiały, niedowartościowany i niedojrzały trzydziestolatek, który całe dnie i wieczory spędza grając w gry komputerowe i pijąc piwo, od czasu do czasu słuchając złych rad swojego najlepszego przyjaciela. Chce wszystkiego tu i teraz, ale nie za bardzo wie jak to zdobyć.

Ona – inteligenta, wykształcona, zadbana, ambitna i niezależna. Świetnie rozwija się zawodowo, ale w ogóle nie radzi sobie z mężczyznami.

Obydwoje mają po 30 lat, obydwoje szukają miłości, obydwoje mieszkają na tym samym osiedlu, a jednak nigdy się nie poznali.

#to o nas, to historia o miłości w czasach Tindera, Instagrama i Facebooka – gdy miłości szukamy na portalach społecznościowych lub w klubach. 

Świat i postacie przedstawione w książce są bardzo prawdziwe. Oto my – współcześni trzydziestolatkowie – ciągle w biegu między domem, pracą, siłownią, życiem towarzyskim i niezrealizowanymi oczekiwaniami rodziców. Prezentujący swoje idealne życie na Instagramie, a tak naprawdę samotni i niespełnieni…

Znajdziecie w niej sporą dawkę dobrego humoru, ironii i wulgaryzmów (ale kto zna twórczość Piotra C. nie powinien być zaskoczony). Czyta się ją bardzo szybko – jest lekka i przyjemna, a przy tym skłania do refleksji. Zdecydowanie lepsza niż „Pokolenie Ikea”. Polecam wszystkim trzydziestolatkom!

Na stronie taniaksiazka.pl znajdziecie ją teraz w promocji za 22.57zł lub nexto.pl za 25.95zł (eBooki).