Jak zmienia się życie po 30-tce?

30 lat minęło jak jeden dzień… Wszyscy mówią, że życie zmienia się po 30-tce i chociaż świat nie staje nagle na głowie po przekroczeniu tej magicznej granicy, to zachodzą w nim pewne zmiany na które musicie być przygotowani. Oto 7 z nich:

1. Żegnajcie całonocne imprezy!

Nie wracasz już do domu o wschodzie słońca. Cenisz sobie sen. Przed wieczornym wyjściem dokładnie wyliczasz o której musisz wrócić do domu, by móc przespać co najmniej 6 godzin.

2. Impreza w klubie? Chodźmy lepiej na piwo!

Nagle zaczyna cię irytować za głośna muzyka, długa kolejka do baru i ci wszyscy ludzie dookoła. Zamiast do klubu wolisz umówić się ze znajomymi na piwo do pubu.

3. Zamieniasz wódkę na drinka lub kieliszek wina

Twój organizm nie trawi już alkoholu tak dobrze. Perspektywa bólu głowy na drugi dzień cię przeraża. Nie warto tracić całego dnia na kaca. Poza tym nie musisz już nikomu imponować ilością wypitego alkoholu. Wiesz kiedy przestać. Teraz umilasz sobie wieczór delektując się smakiem dobrego wina.

4. Cenisz sobie wygodę

Wakacje pod namiotem? Pokój dzielony z nieznajomymi w hostelu? A może by tak zatrzymać się w jakimś hotelu z własną łazienką i wygodnym łóżkiem, żeby móc porządnie wypocząć i łatwiej zregenerować siły. Nawet all inclusive przestało wydawać się takim złym pomysłem…

5. Cenisz sobie swój czas

Wiesz już, że Twój czas jest cenny i nie warto go tracić na rzeczy których nie masz ochoty robić lub na osoby które nie są tego warte.

6. Doceniasz jakość

Kiedyś jadłeś byle co i byle jak najtaniej. Teraz częściej czytasz etykiety i sięgasz po produkty zdrowsze i mniej przetworzone. Codzienne obiady w fast foodach zamieniłeś na co tygodniowe wyjście do restauracji.

7. Masz dobry kontakt z rodzicami

Okres buntu masz już dawno za sobą. Teraz już rozumiesz dlaczego w młodości tak się ciebie czepiali i kazali odrabiać lekcje. Uświadamiasz sobie, że na rodziców zawsze możesz liczyć, chętnie służą dobrą radą i zawsze ci pomogą. I do tego te niedzielne obiady u mamy!